Aasta 2019 lõpetatud ootuspäraselt, isegi rohkem, kui ootuspäraselt. Konkreetseid eesmärke alguses väga ei seadnudki, vaid vaatasin jooksvalt kulgemist. Sulli sai rahakarpi kogutud, numbreid sai kõrvalisele kontole kantud, aktsiaid ostetud ja ühisrahastuses investeeritud. Pangalaenuga sai soetatud korter depressiivsesse väikelinna ja aasta lõpuks sai tehtud välktehing, mille tulemusel sain omale veel garaaži boksi.

Aastalõpu seisuga kujunes minu investeeringute kohvri väärtuseks 47 724€ ja 44 senti. Sinna kuulub korter nr.1 soetusmaksumuses, teine korter hinnatud maksumuses, garaaz soetusmaksumuses, aktsiad ja ühisrahastus ning sularaha metallkarbis ja numbrid kogumiskontol. Aastaga kokku sain kõrvale pandud palgatööst 5805 €. Investeeringutest teenisin kokku 3028,90 € . Palgatööst+investeeringutest tulnud passiivsest tulust kogusin kokku 8833,90 €.

Mida toob uus aasta? Eks eesmärgiks on kõigepealt korteri üüber remont lõpuni viia. Vannitoa asjus sain hanke korras omale spetsialistid, kes töö ära teevad, niiet mul jääb vaid pappi köhida ja tulemust oodata. See peaks valmis saades mu motivatsiooni ka tublisti tõstma, et ülejäänud remont lõpuni teha võimalikult kiiresti. Prognoositav üüritulu oleks siis 280€. Kui nüüd arvestada siia veel garaaži üüritulu, mis on 40€ kuus, siis järgmise aasta lõpuks on passiivne sissetulek vähemalt 580€ kuus. See on number, mille ma tahan kindlalt saavutada kuu sissetulekuks, aga positiivse stsenaariumi järgi tuleb summa suurem ja see oleks ühtlasi minu esimese finantsvabaduse teiba purustajaks! Juhheii!!

Uue aasta lubadusena hakkasin juba vanal aastal pihta kella 5 klubiga. Kui mõtled, mis see on, siis gurgelda või loe raamatut! Väga äge hommikurutiin, mis nõuab paljude puhul tõsist eneseületust. Minu esimene hommik näiteks algas nii: Kell 05.00 kaitseväe äratus(kohe püsti kella helisedes ja riidesse) 05.03 välisuksest väljudes sain jaheda värske õhuga pasunasse… lõi kohe pildi ka selgemaks. Siis jooksuga jõuväljaku poole, mis asub umbes 500m kaugusel. Poole tee peal juba võhm väljas ja keel ripakil nagu koeral. Lõpuks 05.15 jõudsin jõuväljakule ja tõmbasin kohe lõuga… oma 10 korda. Mitte kellelegi teisele, vaid spets puki otsas ja rippes ennast üles tõstes noh. Ega nii vara pole ju kedagi liikumas ka 😀 Igatahes järgnes sellele kätekõverdused, palgi tõstmine, venitamine, käte sirutus torudel ja siis istusin pargipingile, et varahommiku tuledes linna vaadata ja mõtiskleda. Järsku tuli okse… no suht paha hakkas järsku. Panin selle maha ära ja 05.30 hakkasin kodu poole tagasi jalutama. Jalutuskäik tegi jälle olemise heaks ja jõudsin koju lõpuks 05.45. Siis võtsin ette raamatu ja lugesin kuni 06.00ni . Seejärel algas tavaline hommikurutiin. Ja ega rohkem midagi keerulist siin polegi. Täna teen täpselt sama toimingut hommikuti( oksendamist ainult pole enam) ja päeva algus tööjuures on juba palju parem ja selgem. Õhtuks, kui olen veel jõusaalis käinud peale tööd, olen parajalt laip ja jään peale raamatu lugemist kell 23.00 ilusti magama. Et siis teeb järgi, eksole! Lihtne ju!

Palgatööl plaanilistest eesmärkidest ka natuke. Tahan proovida turundamist läbi sots. meedia kanalite. Muidugi hetkel on keeruline ennast välja reklaamida igasuguste teenustega, kui pole meest, kes seda teenust osutaks. Oskustöölistest on puudus ja head töölist on hetkel raske leida. Uskumatu…töö otsib tegijat aga tegija istub kodus diivanil pigem, kui võimalus on teenida head tasu. Ja no palka muidugi osatakse küsida aga väärtus sellele kahjuks ei vasta.

Hea on see, et töö ülesannetes pole erilisi piire seatud. Mul on küll mõned kindlad teemad, millega tegelen ainult mina aga ülejäänus on valikuvõimalus ja nii ongi hea proovida erinevaid teemasi nagu: meeskonna juhtimine, süsteemide arendamine, turundus, müük jne.

Jutt hakkab pikaks juba venima ja jätan järgmiseks korraks ka midagi. Jaanuari teemas tuleb sekeldusest meeldiva naabriga kindlasti, sest see vajab väljatoomist, millist vänta võidakse visata kodaratesse , kui korteris remonti teed 😀

Honolulu!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga