No hei!

Seoses Kooli algusega võtsin minagi oma jalad tagumikust välja ja hakkasin tegutsema. Jõusaal jäi kuidagi soiku ja avastasin ennast leidmas vabandusi, miks ma ei saa minna jõuksi. Lõpuks sain aru, et nii ikka ei saa. Panin eesmärgid jälle paika ja nüüdsest jälle higi valamas vähemalt kaks korda nädalas.

Pikemat aega olen plaaninud midagi suuremat vahelduseks ka oma varakohvris korda saata. Terve suve raalisin, mis lüket võiks järgmiseks teha. Näpud sügelesid, meel oli rahutu, nagu taoks meeleheitlikult jalaga tsiklit vändast käima aga näed ei käivitu. No lõpuks siiski käivitus ja mõte jäi peatuma kinnisvaral. Olen jälginud just väikelinnade pakkumisi ja uurinud üüriturgu. Sealne hinnatase on taskukohasem aga üürituru nõudlus on siiski olemas. Käisin vaatamas renoveerimist vajavaid objekte ja üks korter jäi lõpuks sõelale, mis vastas minu kriteeriumitele. Vajab küll remonti aga sellist väljakutset ma otsingi. Just seda, et saan anda lisaväärtuse. Tänaseks on hind paika räägitud ja ootan notarikülastust.(Muide, jube hea on enne omahinna pakkumise tegemist arutada seda oma teise poolega, kellel pole vaadatava objekti suhtes mingeid emotsioone. Kuna endal võivad emotsioonid lakke tõusta ja sealjuures kaob ratsionaalne mõtlemine, on hea küsida arvamust erapooletult) Juriidiline keha on olemas juba riiulis, mis ootab kinnisvara impeeriumit aga eks näis, kas hakkan toimetama juba selle alt või tegutsen veel eraisikuna.

Augustikuu tulemused:

Ega midagi erilist ei toimunudki kohvris. Palgatulust viskasin sinna 420€. Varad tootsid mulle kokku higivaba tulu 294,69€ No oolmõust 300€. Tegelikult tuli väike äkkhüpe väärtpaberi kauplemisest. Ostsin õigel ajal pisut SAB1L(loe saulai bank) aktsiaid ja müüsin mõni nädal hiljem kasumiga 18,60€ . Mintoses on keegi intressi kraane vahepeal koomale keeranud. Põhiosa tagastused ei taha kuidagi uuele ringile minna ja nii pidin autoinvestis ka mina oma intressinõude torusi pigistama koomale, et raha niisama ei seisaks. Kokku tuli siis Mintoses augustis 9,84€ intressi tulu. Crowdestates tuli intresse 3,69€. Kes koos minuga seal kunagi läti projektidesse (Balozu7,Agenskalna24,Saules aleja) raha panid, siis saame kõik koos patja nutta. Nagu arvata oli, venisid sellise tootlusega laenud pikaks ja uute teadete kohaselt 3a läheb veel, kuniks lootust on raha tagasi saada koos intressidega. Nendes kolmes on kokku mul üsna hea summa kinni, mis on minu esimesed vaheltkasumi tehingutega teenitud 1500€

Viainvestis tilkus 0,48€ kopikat, kinnisvara üüritulu laekus 255€, Kreditexis tuli intresse netos 3,56€. Ja selline see suve lõpp välja kukkus.

Kuulsin hiljuti head lugu sajandi tehingust.

Külastas üks soomlasest turist Paidet. Kuna uudistamist jätkus õhtuni välja, siis hilistel õhtutundidel otsustas ta küsida öömaja esimeses ettejuhtuvas hostelis. Läinud siis sisse ja lajatanud saja eurosega vastu letilauda ning palunud selle eest vaba tuba. Registraator ulatas võtme ja juhatas soomlase teisele korrusele. Registraator, kes oli ühtlasi ka hosteli omanik, oli võlgu oma kokale 100€, ning mõtles selle kohe talle ära tasuda. Kokk omakorda oli 100 euri võlgu kala kaupmehele, ning otsustas, et maksab talle võla ära. Kala kaupmehele meenus, et ta on ikka veel sada euri sees kohalikule bordelli majale. Läinud kalamees siis sinna samasse hostelisse registraatori jutule ja jätnud lauale 100€ , et võlg on nüüd tasa. Vahetult peale seda tuli teiselt korruselt alla soomlane ja ütles, et talle tema tuba ei meeldi, ning võttis laualt selle 100 eurise tagasi ja jalutas välja.

Mis siis toimus? Tänu soomlase külaskäigule said kõik oma võlast lahti ja elu läks depressiivses Eesti väikelinnas edasi 😀

Seniks päikest ja rahajuttudeni!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga