Ammu pole oma päevikut külastanud, kuid nüüd hakkasid näpud sügelema. Mingi sügelus on ikka õhtuti lüüa oma kohver lahti ja vaadata investing portaale ja börsiseise. No ja üks õhtu vaatasin, et Mintoses on intressina tiksunud see kuu(juuli) juba summa, millest oleks ära saanud tasuda oma telefoni arve, mis mul veel kuu tagasi kehtis. See oli tervelt 6,90 EURootikut 😀 Summa ajab naerma jah… 😀 See oli sajandi pakkumine viimati operaatori poolt, kui kõik üksteise võidu mulle pakkumisi tegid ja mina seda ära kasutasin, aga sellest kirjutan lõpupoole.

Igatahes, Mintose kuutootlusena on mulle sente tiksunud hetkeseisuga 8,64 euri, mis kuu lõpus võiks siis ilusa ümara arvuna olla 10 euro kanti. Keegi kusagil on öelnud ikka, et tähista ka väikeseid võite ja sea mitu väikest eesmärki. Nii näed arengut ja selliselt hoiad motivatsiooni rohkem üleval. Mina tähistasin ka ja tegin väikese kohvi konjakiga. Kes pole veel alustanud ja ei mõista veel passiivse raha võlu, siis seletan puust ette ja punaseks. Mul on kohver, kuhu ma pistsin ainult 1200 eurot ja see summa toodab mulle juurde ilma suuri füüsilisi või vägivaldseid tegevusi/pingutusi tegemata iga kuu ligi 10 eurot, mille ma võiksin igakuiselt kohvrist välja võtta ilma, et algselt pandud summa väheneks. Ja kujutage nüüd seda kohvrit ette siis, kui sinna iga kuu lisate raha juurde ja tootlust välja ei võta, vaid jätate uut raha tegema!? No Ferrarid ja Lamborginid juba sõidavad silme ees, eksole… 😀 Jah, igatahes minu eesmärk on täita oma kohvrit nii, et saaksin ühel päeval kasutada seda ainukese raha automaadina, mis annab mulle kupüüre ilma, et ma peaksin kellegi teise heaks higi, pisaraid ja närvirakke kulutama.

Eesmärgiks siis oleks esialgu etapiviisiliselt esimese astme finantsvabadus. See on tegelikult sama suhteline mõiste, nagu normaalsus. Prostituudilt( tänapäeva viisakamas ametinimetuses Seksitöötajalt) küsides oma töö kohta, vastab ta ka tõenäoliselt: ”Normaalne töö ju”… Aga see selleks. Igaüks peaks siiski oma finantsvabaduse definitsiooni ise paika panema. Enda jaoks olen seadnud esimeseks finantsvabaduse astmeks miinimum palga, mis peaks 500 midagi olema. Kui see saavutatud, püüdleks siis teise astme poole, mis enda jaoks oleks siis 1000 eurot passiivset tulu kuus. See oleks ühtlasi ka summa, millega ma kindlasti hakkama saaks ühes kuus, kui elada minimalistlikult edasi. Kolmas aste on veel läbi mõtlemisel.

Nii, mainisin üleval ka üht säästuhäkki, mis mul mõned aastad toimisid. Nimelt kuidas ma sain ässad telefoni kõnepaketid kõigest 6,90 ja s*taks netti kuus ja ma sain kahe aasta takka uue telefoni ilma selle eest sentigi maksmata. Kindlasti pakuti teilegi üli vingeid diile telefonioperaatoritelt stiilis:”Tule meile üle,saate tasuta telefoni ja megakiga netti juurde” Mina sain kuninglike pakkumisi viimase nelja aasta jooksul kuhjaga ja ma olin koguni nii tahetud, et võistlesid mitu operaatorit omavahel.Number liikus ühelt teisele ja läks vahepeal meelest kelle all ma nüüd olen 😀 Nüüd on nad kuidagi vaikseks jäänud ja enam ei helistata. Just sai soodusperiood ka otsa 😀 Tundub, et majandus on meil heal järjel ja ei pea enam kliente meelitama poole odavamate pakettidega enda juurde.

Kuu lõpp paistab ja tuleb ka kokkuvõte varsti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga